شما اینجا هستید
اخبار » سیگار خطر حمله قلبی را در میان زنان افزایش می‌دهد

این تحقیق روی نیم میلیون نفر (۴۰ تا ۷۰ ساله) در یک بازه زمانی هفت ساله انجام شده و در نشریه پزشکی بریتانیا منتشر شده است. به این ترتیب، زنانی که سیگار می‌کشند، نسبت به مردان بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند. پژوهشگران گفته‌اند زنان باید درمان مشابه مردان داشته باشند و به ترک سیگار ترغیب شوند.
زنانی که سیگار می‌کشند سه برابر زنانی که سیگار نمی‌کشند در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند. مردان سیگاری دو برابر بیشتر از مردان غیر سیگاری با چنین خطری مواجه هستند.
در مورد مضرات سیگار بسیار گفته شده است، اما خبر خوب برای سیگاری‌ها این است که برای ترک سیگار، هیچ وقت دیر نیست. حتی اگر سال‌های طولانی به کشیدن سیگار، آن هم به تعداد بالا عادت دارید کافی است به این حقایق علمی توجه کنید:
تنها ٢٠ دقیقه پس از ترک سیگار، ضربان قلب و فشار خون شما کاهش می‌یابد. ١٢ ساعت پس از آخرین سیگاری که می‌کشید مقدار ماده مونوکسید کربن موجود در خون‌تان به حد طبیعی رسیده است و اکسیژن‌رسانی بافت‌ها به درستی انجام می‌گیرد. یک ماه پس از ترک سیگار جریان خون داخل سلول‌های ریوی به حد طبیعی خود برمی‌گردد و سلولهای پُرزدار ریه، عمل تمیز کردن و تخلیه ذرات زاید را به خوبی انجام می‌دهند،اما این تنها اثرات کوتاه مدت ترک سیگار است.
که سال پس از ترک سیگار، خطر ابتلای شما به بیماری‌های قلبی عروقی به نصف کاهش می‌یابد و در نهایت این که ده سال پس از ترک کامل سیگار می‌توانید خود را از نظر شانس ابتلا به انواع بیماری‌ها حتی سرطان‌ها، یک فرد غیر سیگاری بدانید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association