شما اینجا هستید
اخبار » برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف دخانیات در «منطقه ۱۶ تهران» توسط واحد زنان «جمعیت»

واحد زنان «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» کارگاه آموزشی «پیشگیری از مصرف دخانیات» را در «سرای محله تختی» واقع در منطقه ۱۶ برگزار نمود.
این سلسله‌کارگاه‌ها به دعوت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بزرگ، طی تفاهم‌نامه فی‌مابین، در مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، با حضور مدیران سلامت مناطق، دبیران کانون‌های پیشگیری از دخانیات و دبیران خانه‌های مادر و کودک توسط واحد زنان «جمعیت» برگزار می‌شود.
مدیر واحد زنان «جمعیت» در ابتدای این کارگاه آموزشی گفت: مصرف دخانیات که یکی از علل اصلی انواع سرطان است و روز به روز شیوع بیشتری می‌یابد، در گروه‌های سنی جوانان و دختران، نمود گسترده‌ای یافته است.
زهرا صدر تأکید داشت: زنان با توجه به نقش عمیقی که در خانواده دارند، می‌توانند با هشیاری، فرزندان خود را از این آسیب آگاه نمایند و نیز مهارت «نه گفتن» به انواع بِزِه‌ها و آسیب‌های اجتماعی از جمله دخانیات را در سنین خردسالی، میان آنها تقویت کنند.
همچنین وی با اشاره به اصطلاح «دود دست دوم» و «سیگاری‌های تحمیلی، به تبیین مضرات دود تحمیلی سیگار پرداخت و عنوان نمود: افرادی که با اشخاص سیگاری در ارتباط هستند، همانند فرد سیگاری در معرض بسیاری از معضلات و بیماری‌ها قرار دارند؛ از جمله این که چنین دودی اثرات زیان بار غیرقابل جبرانی بر روی زنان باردار و جنین می‌گذارد.
مدیر واحد زنان «جمعیت»، در انتهای پنجمین کارگاه آموزشی سلامت مناطق، توضیحاتی در خصوص زیان‌های همه‌گیر مصرف، آمار مرگ و میر مرتبط با مصرف مواد دخانی، هزینه‌های تحمیلی بر سبد مصرفی خانواده و هزینه‌های درمانی مضاعف، همچنین ضمانت اجرایی ناکافی در زمینۀ قوانین پیشگیری و کنترل دخانیات را ارائه داد.
در پایان کارگاه پانزدهم آبان‌ماه نیز طبق روال معمول، میان شرکت‌کنندگان در این کارگاه تخصصی، نشریه کارت قرمز «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» و بروشورهای مرتبط با پیشگیری و کنترل مصرف مواد دخانی (سیگار، قلیان و …) توزیع گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association