شما اینجا هستید
استان ها » قلیان ها طی ۱۰ روز از اماکن عمومی زنجان جمع آوری شوند

به گزارش روابط عمومی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران به نقل از خبرگزاری مهر،حجت‌الاسلام حسن مظفری در نامه‌ای به فرمانده انتظامی استان زنجان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، رئیس اتاق اصناف زنجان، رئیس مرکز بهداشت استان زنجان، اظهار کرد: همانگونه که مطلع هستید بر اساس قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، استعمال و عرضه دخانیات در اماکن عمومی به قید مجازات ممنوع است. در همین رابطه حسب بند ۸ ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور و همچنین برابر رأی شماره ۱۱۸ مورخ ۷. ۳. ۹۳ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌ها جزو اماکن عمومی محسوب شده و عرضه و استعمال قلیان و هرگونه دخانیات در آن ممنوع و متضمن تعقیب و تعیین مجازات است.

وی تاکید کرد: بدیهی است در غیر این ‌صورت دادسرای عمومی و انقلاب زنجان بدون اغماض و با صراحت قانون با آنان برخورد خواهد کرد، لذا در همین خصوص مقرر است به قید فوریت جلسه‌ای مشترک با حضور همه مراجع متولی در امر مبارزه با دخانیات در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تشکیل و بر حسب وظایف محوله از سوی قانون‌گذار و با اتخاذ تصمیمات عملیاتی و کاربردی در جهت اجرای بهینه قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، اقدامات مقتضی انجام شود.

حجت‌الاسلام مظفری تصریح‌کرد: در همین رابطه مقرر است در یک طرح ضربتی و در اقدامی هماهنگ و مشترک ظرف حداکثر ۱۰ روز نسبت به جمع‌آوری همه آلات و ادوات دخانیات به ویژه قلیان از اماکن و فضاهای عمومی از جمله قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌ها و هر نوع مرکز و محل جمعی دیگر اقدام شود و در همین بازه زمانی اتاق اصناف به همراه نیروی انتظامی و با همکاری مأمورین مرکز بهداشت برابر قانون نظام صنفی علی‌الخصوص مفاد ماده ۲۷ قانون اخیرالذکر بدون هیچ‌گونـه تبعیضی نسبت به پلمب همه مراکز فاقد پروانه و نیز مراکزی که خارج از پروانه صادره فعالیت می‌کنند اعم از قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، کافی‌شاپ‌ها، مهمان‌سراها، رستوران‌ها، کاروانسراها و چایخانه‌ها اقدام کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association