شما اینجا هستید
اخبار » «اشتغال‌زایی» بهانه‌ای برای راه اندازی مجدد چایخانه هاست

کمال حیدری گفت: وقتی در شورای اداری استان اصفهان مسئله بستن چایخانه‌ها را مطرح می‌کنیم، موضوع اشتغالزایی را پیش می‌کشند اما این در حالی است که چایخانه‌داران غالبا با مجوز خود می‌توانند هر شغلی را خارج از ضوابط صنف راه اندازی کنند.
وی بیان داشت: مسئله اشتغال‌زایی و بیکاری تعداد زیادی از چایخانه دارها یک بهانه است و بیشتر به خاطر سود ۳۰۰ درصدی چایخانه‌ها برخی به دنبال بازگشایی مجدد آنها هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان داشت: ۱۲ سال با همکاری نیروی انتظامی و اماکن اقدام به پلمب تمام چایخانه‌های اصفهان کردیم که موجب ۷۰ درصد تغییر شغل صاحبان چایخانه‌ها شد.
وی با اشاره به اینکه به حمایت استاندار برای برچیده شدن چایخانه‌ها نیاز داریم، ادامه داد: در صورتی که این هماهنگی بین مرکز بهداشت، نیروی انتظامی و دادگستری مثل گذشته نباشد امیدی به پیشگیری از اعتیاد نیست زیرا چایخانه‌ها خانه اول اعتیاد است.
حیدری بیان داشت: چایخانه‌ها به شرطی باز شود که شکل و شمایل آن تغییر کند و به جای اینکه محلی برای عرضه قلیان باشد، باید به مکانی برای ترویج نقالی، شاهنامه خوانی، شعرخوانی و محافل ادبی و سرگرم کننده در چایخانه ها، مراکز عمومی مانند پارک ها، خیابان ها و رستوران های سنتی مبدل شود و فضایی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باشد.
وی بیان داشت: بسته شدن چایخانه‌ها برای سومین بار، حمایت نکردن برخی مسئولان و دخالت بیجای یکسری دیگر از مسئولان و نماینده‌ها باعث شده علاوه بر باز شدن چندباره این اماکن، بدهکار این افراد هم باشیم، درحالی که هیچ چایخانهای از نظر بهداشت مجوز ندارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: در ۸۸ درصد از موارد اعتیاد افراد از سیگار و قلیان شروع می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association