شما اینجا هستید
اخبار » سیزدهمین نشست مرکز تحقیقات کنترل دخانیات «جمعیت»

سیزدهمین نشست مرکز تحقیقات کنترل دخانیات «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» امروز، ششم آبان‌ماه ۱۳۹۷ با حضور دبیرکل «جمعیت» دکتر محمدرضا مسجدی با محوریت «پیوست اجرایی طرح “پاد” در سال تحصیلی جاری در ورامین» برگزار گردید.
همچنین دیگر حاضران در این هم‌اندیشی، علی‌عطاء طاهری مدیر اجرائی «جمعیت»، سونیا غفاری مدیر مرکز تحقیقات، دکتر اباذر اشتری مشاور علمی-پژوهشی مرکز، ساناز حمزه‌علی کارشناس مرکز، حمیدرضا شاهسون مدیرعامل «جمعیت» در جنوب و شرق استان تهران و الهام معاف مدیر طرح”پاد”در شهرستان ورامین می‌باشند.
لازم به ذکر است طرح «پاد» یا «پیشگیری از استعمال دخانیات در مدارس» با رویکرد پیشگیرانه و با هدف ایجاد مدارس بدون دخانیات تدوین شده است. اهداف اصلی این طرح، شامل ارائۀ آموزش‌های ضد دخانی به دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها و مربیان مدارس و ایجاد حساسیت و آگاهی نسبت به مضرات دخانیات در محیط اطراف مدارس است. این طرح با آموزش همسال‌به‌همسال برای کلیۀ دانش‌آموزان پایه‌های هفتم دورۀ اول مدارس متوسطۀ شهرستان ورامین شروع شد و پس از این مرحلۀ مقدماتی، در تمام مدارس کشور به‌صورت سراسری اجرا می‌شود. تأثیر آموزش‌ها و روش مداخله‌ای این طرح با استفاده از پرسشنامه بررسی گردید تا براساس آن، برنامه‌های آموزشی مؤثرتری برای مراحل بعدی تدوین شود. تسرّی آن برای تمام محله و مناطق شهری و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای راهی به سوی شهر عاری از دخانیات، مورد نظر می‌باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association